Репрезентативна сторона роботодавців житлово-комунального господарства

Сторона роботодавців галузі - це всеукраїнські об'єднання організацій роботодавців створені відповідно до Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права та гарантії їх діяльності», які:
- діють за галузевою ознакою згідно КВЕД (галузі Федерації можна переглянути тут)
- визнані репрезентативними на галузевому рівні соціального діалогу, що підтверджується свідоцтвом Національної служби посередництва та примирення НСПП (свідоцтво Федерації).

Згідно ст. 9 Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права та гарантії їх діяльності»:

Об’єднання організацій роботодавців створюються і діють за територіальною або галузевою ознакою та мають статус місцевих, обласних, республіканських, всеукраїнських.

Статус всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців мають об'єднання, які на час державної реєстрації об'єднують більшість обласних організацій роботодавців, створених за галузевою (міжгалузевою) ознакою у межах певного виду або кількох видів економічної діяльності.

Згідно ст.3 Закону України «Про колективні договори і угоди» та ст. 4, 6 та 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» стороною роботодавців галузевих (міжгалузевих) угод є всеукраїнські об'єднання організацій роботодавців, що діють у межах певного виду або кількох видів економічної діяльності та які визнані репрезентативними на галузевому рівні, що підтверджується свідоцтвом Національної служби посередництва та примирення (НСПП).

Важливо: галузеві угодита та визначені ними норми, що були укладені організаціями роботодавців, які не мають галузевої ознаки, або всеукраїнського статусу, або не є репрезентативними на галузевому рівні в відповідних сферах діяльності – є нікчемними (згідно ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» колективні угоди укладаються на основі чинного законодавства та повноважень сторін.)

Повноваження сторони роботодавців галузі

  • представництво роботодавців в галузевих (міжгалузевих) угодах, контроль та координація діяльності роботодавців у виконанні зобов'язань за цими угодами;
  • розробка, впровадження в порядку передбаченому законодавством, та контроль виконання галузевих норм чисельності та оплати праці;
  • представництво інтересів і захист прав та законних інтересів роботодавців у відносинах з органами влади, органами державного нагляду, професійними спілками, підприємствами, організаціями;
  • узгодження проектів галузевих нормативно-правових актів з соціально-економічних питань;
  • включення представника об’єднання до складу комісій при здійсненні державного нагляду за діяльністю підприємств;
  • виступати стороною при вирішенні трудових спорів;
  • участь представників роботодавців в комісіях по різниці в тарифах, концесіях об’єктів тепло- та водопостачання тощо.

Важливо: Здійснення повноважень сторони роботодавців (в т.ч. представництво підприємств в угодах, координацію роботодавців у виконанні їх зобов’язань за угодами) іншими суб’єктами, зокрема профспілками або стороною виконавчих органів влади, а також будь-яке втручання в статутну діяльність сторони роботодавців – прямо заборонено законом (ст. 7 ЗУ «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права та гарантії їх діяльності»).