Розрахунок та підтвердження нормативних витрат на оплату праці підприємств ЖКГ

Федерація роботодавців ЖКГ України здійснює представництво роботодавців в галузевих (міжгалузевих) угодах в сферах житлово-комунального господарства, муніципальної інфраструктури та енергетики, контроль та координацію роботодавців у виконанні їх зобов'язань за такими угодами, як репрезентативне об'єднання організацій роботодавців (свідоцтво НСПП), у відповідності до  ст. ст. 5, 19 ЗУ «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права та гарантії їх діяльності», ст. 3-7, 15 ЗУ "Про колективні договори і угоди", ст. 2-7 Закону України "Про соціальний діалог в Україні".

Галузеві гарантії оплати праці - це зобов'язання роботодавця за галузевою угодою (щодо штатної чисельності та витрат на оплату праці) залежно від умов конкретного виробництва (характеристик обладнання, мереж, котелень, будинків, виробничих планів).

Підтвердження розрахунку галузевих гарантій роботодавців здійснюєтья Федерацією у вигляді ВИСНОВКІВ встановленого зразка на підставі повноважень з контролю, координації та забезпечення виконання роботодавцями їх зобов'язань за галузевими угодами (ст. 5, 19 ЗУ «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права та гарантії їх діяльності», ст. 15 ЗУ "Про колективні договори і угоди").

Галузеві гарантії з організації та оплати праці охороняються чинним законодавством (ст. 15 ЗУ "Про оплату праці") та є обов'язковими для забезпечення органами влади при встановленні комунальних тарифів, в бюджетних дотаціях, відповідно до вимог порядків формування комунальних тарифів та бюджетного законодавства України.

Федерація надає наступні категорії Висновків:

ВИСНОВОК КАТЕГОРІЇ «А»: галузеві гарантії оплати праці;

ВИСНОВОК КАТЕГОРІЇ «В»: гарантії штатної чисельності;

ВИСНОВОК КАТЕГОРІЇ «С»: гарантії контрактів керівників;