Семінар

Публічні закупівлі у сфері житлово-комунального господарства: законодавство та практика

Початок: 12:00 29.10.2024 , 12:00 30.10.2024 , 12:00 31.10.2024
Лектори: Лєжніна Наталія, Борисенко Анастасія
Участь онлайн: 1800.00

Триденний семінар
для уповноважених осіб з публічних закупівель

«Публічні закупівлі у сфері житлово-комунального господарства: законодавство та практика»

Вебінар відбудеться 29, 30 та 31 жовтня 2024р.
Початок: о 12:00

Що ви отримаєте після триденного семінару:
  • Презентації спікерів (їх отримує організатор навчання та за потреби направляє слухачам).
  • Більше 120 шаблонів документів, необхідних уповноваженим особам у щоденній роботі: зразки тендерної документації, протоколів, договорів і додаткових угод (такий пакет отримує організатор навчання та за потреби направляє його слухачам).
  • Іменний сертифікат про участь у навчанні.

Ви можете обрати будь-який з днів вебінару, а також отримати знижку при замовленні триденних лекцій.

День 1

«Ефективне управління закупівлями у сфері ЖКГ: визначення предмету, планування та «прямі» договори»

Тема 1: Порядок визначення предмету закупівлі товарів, робіт та послуг замовниками, що здійснюють свою діяльність у галузі ЖКГ:

У цьому блоці розглянемо, як замовники визначають предмет закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». Також розберемося, як предмет закупівлі відображається в електронній системі закупівель на практиці. Крім того, пояснимо порядок проходження тестування для уповноважених осіб, затверджений Наказом Міністерства економіки України від 06.08.2021 № 376-21.

Тема 2: Планування закупівель:

На цьому занятті розберемося з усіма нюансами та тонкощами планування закупівель житлово-комунальними господарствами, щоб задовольнити потреби на весь рік. Розповімо, коли саме необхідно починати планувати закупівлі. Розглянемо, які методи планування закупівель є найефективнішими. З’ясуємо, як мають задовольняти свої потреби в товарах, роботах та послугах установи, специфіка роботи яких не дозволяє спланувати всі свої потреби на рік уперед.

Тема 3: «Прямі» договори:

Це заняття буде присвячено закупівлям, які замовник здійснює без використання електронної системи закупівель. Розберемо проєкт такого «прямого» договору та розповімо, що необхідно врахувати при його складанні. Розповімо, в яких випадках умови такого договору можуть бути змінені та чи можливо в таких договорах збільшувати суму та обсяги. З’ясуємо, чим можна замінити прямий договір та хто відповідальний за здійснення таких закупівель

День 2

«Електронні закупівлі у ЖКГ: запит пропозицій, закупівлі без застосування відкритих торгів та Особливості»

Тема 1: Запит пропозицій постачальників:

В цьому блоці дізнаємося про всі нюанси та тонкощі здійснення закупівлі через електронний каталог. Наглядно покажемо вам послідовність здійснення такої закупівлі, кваліфікацію учасника, розповімо, що повинен містити проект договору для такої закупівлі та покажемо, що саме можуть купувати в електронному каталозі житлово-комунальні господарства.

Тема 2: Закупівлі як виняток, за пунктом 13 Особливостей:

Під час цього заняття розповімо, в яких випадках замовник може задовольняти свої потреби без застосування відкритих торгів. Розберемо кожен винятковий випадок для здійснення закупівлі без застосування процедури відкритих торгів та електронного каталогу. Покажемо, як обґрунтувати та документально підтвердити наявність підстав для здійснення закупівлі за одним із підпунктів пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178.

Тема 3: Відкриті торги за Особливостями:

Цей блок буде присвячено закупівлі відкритих торгів за Особливостями. Тож, в ньому ви дізнаєтеся все про цю процедуру закупівлі (її строки, принципи, нюанси застосування тощо). Ви наглядно побачите, як створюється така закупівля та яка інформація має бути обов’язково внесена в електронну систему закупівель.

День 3

«Юридичні аспекти публічних закупівель у ЖКГ: договори, моніторинг та відповідальність»

Тема 1: Особливості складання та виконання договору про закупівлю житлово-комунальними господарствами:

Цю частину навчання буде присвячено договору про закупівлю. Тут дізнаємося, як правильно скласти проект договору, що врахувати, щоб він працював на вас, а не проти вас. Також розглянемо зміни до договорів про закупівлю. Розберемо кожен випадок внесення змін до істотних умов договору та покажемо, що варто врахувати при внесенні змін, хто має бути їх ініціатором. Також розглянемо практику ДАСУ та суду щодо (не)правомірного внесення змін в істотні умови договору.

Тема 2: Моніторинг закупівель замовника:

Цю тему буде присвячено Державній аудиторській службі України та її ролі в публічних закупівлях. Ви дізнаєтеся про строки, протягом яких здійснюється моніторинг закупівель, про те, що ви, як уповноважена особа, повинні робити, якщо вашу закупівлю перевіряють. Також висвітлимо ваші права та обов’язки, строки для виконання різних дій, наслідки моніторингу закупівель, а також розповімо, як зменшити ймовірність перевірки вашої закупівлі Держаудитслужбою.

Тема 3: Відповідальність в публічних закупівлях:

Цю частину зустрічі присвячено відповідальності в публічних закупівлях. Розповімо про штрафи, про те, хто їх може накласти, про їх розміри та строки притягнення осіб до відповідальності.


Лектори вебінару:

Лєжніна Наталія

Адвокат. Має 20-ти річний досвід у сфері закупівель. Протягом цих років працювала як у замовників, так і в учасників. У 2000–2010 роках була директором власного підприємства, яке спеціалізувалося на наданні консультативних послуг замовникам в сфері закупівель. Серед клієнтів — Укрпошта, Укрзалізниця, ДП «Украерорух», МОЗ України, Національна телекомпанія України та багато інших державних та комунальних замовників.


Борисенко Анастасія

Має десятирічний досвід роботи в закупівельній сфері, у тому числі в системі Prozorro. Займала посаду заступника головного редактора журналу «Радник в сфері державних закупівель». Очолювала навчальний відділ в Академії Радник.