ЗАТВЕРДЖЕНО:
Рішенням Ради Федерації роботодавців ЖКГ України
№ 09-1-20 від 01.12.2020р.
Голова Федерації ___________ Адамов О.І.
ПОРЯДОК
застосування норм Галузевої угоди №26 від 04.10.2013р.
(для застосування суб’єктами ВОООРПЖКГ «Федерації роботодавців ЖКГ України»)
I. Загальні положення
Порядок застосування норм Галузевої угоди (зареєстрована Мінсоцполітики України за №26 від 04.10.2013р., далі – Порядок, Галузева угода) затверджений Всеукраїнським об’єднанням обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі «Федерація роботодавців ЖКГ України» (далі – Федерація) на підставі повноважень з контролю та координації діяльності роботодавців щодо виконання обов’язків за Галузевою угодою, визначених ст. 5 та 19 Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права та гарантії їх діяльності».
Порядок не змінює норм та гарантій Галузевої угоди та визначає порядок їх застосування залежно від умов конкретних виробничих процесів.
1. Порядок є невід’ємною складовою Галузевої угоди та поширюється на роботодавців, які перебувають на членському обліку в Федерації згідно вимог статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди», пункту 5 частини другої статті 13 Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права та гарантії їх діяльності» (далі – суб’єкти Галузевої угоди).
Відомості роботодавців, які перебувають в сфері дії Федерації, є публічною інформацією згідно ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка оприлюднюється та надається за запитом. Відомості суб’єктів Галузевої угоди з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних» оприлюднюються в Єдиному реєстрі суб’єктів Галузевої угоди на сайті Федерації fru-gkh.com та надаються за запитом у вигляді Витягів з реєстру.
2. Гарантії з оплати праці, визначені відповідно до норм Галузевої угоди з дотриманням вимог Порядку, є мінімальними гарантіями передбаченими законодавством про оплату праці (ст. 15 Закону України «Про оплату праці») та є обов’язковими для забезпечення органами влади при здійсненні ними їх повноважень по відношенню до суб’єктів Галузевої угоди, зокрема при встановленні житлово-комунальних тарифів, при укладанні контрактів з керівниками підприємств, заснованих на державній та комунальній власності, при наданні дотації з бюджету та при здійсненні державного нагляду за дотриманням трудового законодавства.
3. Встановлені Галузевою угодою, з дотриманням вимог Порядку, гарантії з оплати праці є мінімальними та можуть бути розширені за згодою сторін на локальному рівні соціального діалогу.
4. Контроль дотримання Порядку здійснюють сторони Галузевої угоди згідно їх повноважень.
* Звертаємо увагу!
Законодавство прямо забороняє включення до тарифів норм та гарантій галузевих угод, якщо роботодавець не перебуває в сфері дії сторін Галузевої угоди.
Згідно п.5 частини другої ст.13 Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності» роботодавці (юридичні особи, підприємства) приєднуються до дії галузевих угод через членство в репрезентативній стороні роботодавців на галузевому рівні (підтверджується свідоцтвом НСПП).
В разі набуття статусу члена Федерації, Ваше підприємство отримає: