Мінрегіон пришвидшує зміни будівельних норм

Уряд ухвалив рішення, яке дозволить в умовах воєнного стану оперативно розробляти будівельні норми та вносити зміни до них. Йдеться про внесення змін до Порядку розроблення, погодження, затвердження, реєстрації, внесення змін до будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність. Відповідний проєкт постанови, розроблений Мінрегіоном, прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 3 травня. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Проєкт передбачає, що на період дії воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів розроблення, затвердження, реєстрація, внесення змін до ДБН та визнання їх такими, що втратили чинність, може здійснюватися у спрощеному порядку за рішенням Мінрегіону або іншого центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання з нормування у будівництві.
Прийняте рішення сприятиме будівництву критично важливих об’єктів, зокрема необхідних для підвищення обороноздатності держави, а також будівель для постійного та тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та об’єктів промисловості, які переміщуються з територій воєнних дій.
 Раніше  Олексій Чернишов повідомив, що українські міста відбудують із застосуванням сучасних світових підходів. Нова стратегія розвитку регіонів України передбачає застосування усіх найкращих світових практик розвитку міст з урахуванням потреб енергоефективності, наявності сучасних систем постачання, безпеки та інклюзивності. Своєю чергою Президент Володимир Зеленський заявляв, що нове житло в Україні обов’язково будуватимуть з комфортними бомбосховищами, а старий житловий фонд обладнають відповідно до потреб забезпечення безпеки громадян. 
Відповідні рішення будуть зафіксовані у законодавстві.